Witamy w katalogu Domów Kupieckich. Serdecznie zapraszamy do dodawania Swoich firm do Naszej branżowej bazy.

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Kupieckie Domy Towarowe Sp. z o.o. - polskie przedsiębiorstwo handlowe, z siedzibą w Warszawie. Spółka handlowa powstała w 1999 z udziałem gminy miasta stołecznego Warszawy.

Firma powstała w 1999 roku za czasów kadencji Pawła Piskorskiego na mocy porozumienia między ówczesnym wiceprezydentem Warszawy a stowarzyszeniami kupców. W ramach współpracy miasto wydzierżawiło spółce atrakcyjną działkę w śródmieściu, na placu Defilad, w bezpośrednim sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki. W ciągu 7 miesięcy spółka postawiła na tym terenie tymczasowy blaszany pawilon handlowy o powierzchni ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych. Mieściło się w nim od 600 do 700 stoisk handlowych i punktów gastronomicznych różnej wielkości. Miał on służyć uporządkowaniu dotychczasowego handlu na terenie placu, wcześniej odbywającego się głównie w tak zwanych szczękach (metalowych budek z towarem na świeżym powietrzu).
Źródło: Wikipedia